Hapag-Lloyd'dan Asya'dan Afrika'ya Yüksek Sezon Farkı Uygulaması

Bize Ulaşın

Hapag-Lloyd'dan Asya'dan Afrika'ya Yüksek Sezon Farkı Uygulaması

Alman deniz taşımacılığı şirketi Hapag-Lloyd, Asya'dan Afrika'nın çeşitli destinasyonlarına yönelik seferlerinde Yüksek Sezon Farkı (Peak Season Surcharges - PSS) uygulayacağını duyurdu. Bu ek ücretler, tüm konteyner tipleri için geçerli olacak ve 16 Mayıs'tan itibaren süresiz olarak uygulanmaya başlayacak.

Belirlenen ücretler şu şekildedir:

  • Asya'dan Kuzey Batı Afrika'ya (Dakar - Senegal, Nouakchott - Moritanya, Banjul - Gambiya, Konakri - Gine, Freetown - Sierra Leone, Monrovia - Liberya) seferlerinde her TEU başına 600 ABD doları,
  • Asya'dan Mombasa - Kenya'ya seferlerinde her TEU başına 250 ABD doları,
  • Asya'dan Da Es Salam - Tanzanya'ya seferlerinde her TEU başına 450 ABD doları,
  • Asya'dan Batı Afrika'ya (Apapa & Tincan - Nijerya, Tema - Gana, Cotonou - Benin, Abidjan & San Pedro - Fildişi Sahili) seferlerinde her TEU başına 500 ABD doları,
  • Asya'dan Güney Batı Afrika'ya (Luanda & Lobito & Namibe & Cabina & Soyo - Angola, Pointe Noire & Brazzaville - Kongo, Matadi & Boma - Gana, Libreville & Port Gentil - Gabon, Kribi & Douala - Kamerun, Bata & Malabo - Ekvator Ginesi, Walvis Bay - Namibya) seferlerinde her TEU başına 500 ABD doları.

Bu yeni uygulama, Hapag-Lloyd'un Asya'dan Afrika'ya artan sevkiyat hacmini yönetme stratejisinin bir parçası olarak görülüyor. Yüksek sezon sürecinde, nakliye maliyetlerinin yönetilmesi ve operasyonel verimliliğin sağlanması amacıyla bu tür ek ücretler, taşımacılık sektöründe yaygın bir uygulamadır. Müşteriler ve iş ortakları, bu değişikliklerden etkilenecek ve planlamalarını bu yeni tarifelere göre ayarlamaları gerekecek.

Hapag-Lloyd, bu adımıyla, bölgedeki ticaret hacmini desteklemeye ve lojistik süreçlerini daha etkin bir şekilde yönetmeye devam etme konusundaki taahhüdünü pekiştiriyor. Bu ek ücretlerin, hem şirketin operasyonel maliyetlerini dengelemesine hem de hizmet kalitesini korumasına olanak tanıyacağı bekleniyor.